Knihy

doporučené knihy o stromech

Tajný život stromů

Peter Wohlleben  

Knihu Tajný život stromů může osobně doporučit jako skvělou knihu pro všechny, kteří mají rádi stromy potažmo přírodu jako takovou. Čtivá kniha, ve které se prolínají vědecká fakta, autorovo pozorování lesa, zkušenosti a tradice. Pohled na les jako na celek, živý, navzájem provázaný organismus žijící v prostotu a v průběhu času.

isbn 978-80-9057-886-9

databazeknih.cz recenze knihy

Stromy velká kniha DUCH STROMŮ

Fred Hageneder

Působivá kniha odhalující krásnou mystiku stromů, jejich symboliku opírající se o minulost a legendy. Mýty, které doprovázejí lidské bytí ve spojitosti s majestátnosti a síle stromů a lesů. Krásné propojení vědeckého popisu s letitou mytologií, tradicemi a zvyky. Kniha, která by měla být v každé knihovně Stromomila.

isbn 80-7336-083-7 

                             databazeknih.cz recenze knihy

Stromy

Alastair Fitter

Ottova Enciklopedie do kapsy je drobná knížečka, skutečně do kapsy, ale s velkým množstvím informací. Určitě doporučuji pokud se touláte po lesích či parcích a chcete si identifikovat druh stromů. Pohled na stromy z vědeckého, dendrologického úhlu pohledu. Samozřejmě, že dnes jsou v mobilním telefonu aplikace, které tuto knížešku jasně předčí, ale pokud jste ze staré školy je to pro Vás jasná volba.

isbn 978-80-7360-055-6

                           databazeknih.cz recenze knihy

Pracujeme se dřevem

Martin Patřičný

Pokud Vás krom stromů jako takových zajímá i práce se dřevem, opracování a úprava dřeva, je tato kniha skvělou volbou pro začínající i pokročilé kutily. Kniha nám představuje základní druhý obrábění dřeva, nástroje, vybavení dílny a různé tipy a triky, které můžete využít ve Vaší dílně.

isbn 978-80-271-0307-2

databazeknih.cz recenze knihy

připravuji

připravuji

doporučená literatura

v rámci doporučení knih o stromech Vám můžu představit knihy, které jsem četl a ovlivnily mě a zároveň bych je rád doporučil ke studiu i Vám. V anotaci Vám přiblížím můj stručný dojem z knihy a zároveň odkazuji na knihu v databázi knih.

Začal jsem nakupovat knihy z druhé ruky, mohu doporučit www.online-antikvariat.cz nebo na www.knihobot.cz